A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

В Україні запрацював Електронний кабінет водія


21 Грудня 2018

21 грудня в Україні запрацював Електронний кабінет водія. Відтепер кожен може дізнатися актуальну інформацію про власні авто та посвідчення водія, перевірити й оплатити адміністративні правопорушення, переглянути історію будь-якого автомобіля за VIN-кодом та записатися в електронну чергу до сервісних центрів МВС.

Онлайн-сервіс доступний на сайті e-driver.hsc.gov.ua та на Урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі «Електронні послуги». Доступ до е-Кабінету здійснюватиметься за допомогою цифрового підпису, BankID або MobileID.

Проект реалізований у партнерстві Головного сервісного центру МВС і Державного агентства з питань електронного урядування та за підтримки проекту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах»/TAPAS і Фонду Східна Європа.

«Сьогодні державні послуги виходять на новий рівень якості. Від початку реформи діджиталізація була одним із наших пріоритетів, Електронний кабінет водія – головний її результат на даний момент. Цей сервіс мінімізує витрати часу та зусиль клієнтів сервісних центрів МВС, робить найпопулярніші послуги однаково доступними для всіх громадян країни, виключає людський фактор та ліквідує корупційні ризики», – зазначив начальник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій.

 

Що змінилось?

Раніше більшість адміністративних та сервісних послуг водіям надавали лише безпосередньо у СЦ МВС. Так, актуальну інформацію про транспортний засіб та посвідчення водія можна було дізнатись лише після особистого звернення громадян, що вимагало особистої присутності. Водночас інформацію про штрафи можна було одержати тільки у вигляді поштового повідомлення за кілька днів після скоєння правопорушення.

Відтепер водії можуть зайти у свій е-Кабінет, обравши зручний для себе порядок електронної ідентифікації, та з комфортом користуватися низкою послуг, переведених у зручний онлайн-формат. Приміром, громадянин може:

  • переглянути інформацію про свої посвідчення водія (національне та міжнародне);
  • дізнатися всю актуальну інформацію про свої транспортні засоби (технічні характеристики, право власності, історії авто);
  • перевірити, чи накладені обтяження на ТЗ;
  • оперативно одержати повну інформацію про адмінпорушення.

«Аби скористатися всіма перевагами Кабінету, необхідно пройти електронну ідентифікацію. Це – обов’язкова умова доступу практично для всіх публічних послуг, що надає держава в онлайні. Відтепер українцям доступна мобільна ідентифікація, тобто MobileID, що передбачає інтеграцію цифрового підпису в SIM-карту вашого телефону. Тож е-послуги стають ще зручніші та доступніші для громадян», – наголошує голова Державного агентства з питань електронного урядування України Олександр Риженко.

Щодо сплати штрафів: завдяки е-Кабінету відтепер більше немає потреби стояти в черзі в банках чи заповнювати «від руки» платіжки. Тут користувач зможе швидко як сформувати платіж, так провести його онлайн.

Для охочих замовити індивідуальні номерні знаки в Електронному кабінеті водія доступна можливість швидкої перевірки, чи обраний знак вільний у даному регіоні, та одразу замовити макет.

 

Також за допомогою е-Кабінету можна ефективно організувати свій візит до СЦ МВС, обравши онлайн зручні дату й час. Сервіс допоможе уникнути черг та заздалегідь спланувати свій день.

 

Перевірка за VIN-кодом

Революційним нововведенням стала можливість перевірити будь-який транспортний засіб за VIN-кодом, що неабияк зручно під час купівлі-продажу авто. Так, безкоштовно можна дізнатися про останню операцію з транспортним засобом, дату та місце його останньої реєстрації, рік випуску та загальні технічні характеристики.

За 45,68 гривень користувачам Електронного кабінету водія стане доступною інформація про кількість попередніх власників, участь авто у ДТП, наявність заборони на продаж або обтяжень, страхування тощо.

«Запуск Електронного кабінету водія був однією з пріоритетних задач нашого проекту на 2018 рік у межах підтримки українського Уряду в розбудові електронних сервісів. Адже це не лише спрощує отримання послуг для понад чотирьох мільйонів клієнтів сервісних центрів МВС, а й робить процес більш прозорим, а, відповідно, знижує потенційні корупційні ризики. Наступний важливий крок – проведення просвітницької роботи з водіями, адже досі багато хто навіть не знає, що інформація, приміром, за VIN-кодом, за яку вони платили в кулуарах, є доступною і безкоштовною, а відтепер ще й надається у зручному електронному форматі. Дякуємо нашим партнерам за спільну роботу над сервісом, і нашим донорам – за можливість реалізувати запуск таких важливих для суспільства послуг», – зазначив Петро Матіяшек, директор проекту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах»/TAPAS.

«Фонд щиро радіє можливості долучитися до розроблення чергової е-послуги, яка є надзвичайно запитуваною і популярною. Як представники громадського сектору ми розуміємо, наскільки важливими є такі сервіси: вони зменшують корупційні ризики та дозволяють моніторити зловживання та ситуацію  у цій сфері», – підкреслив Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.

За консультаціями звертайтесь за телефоном (044) 290-19-88.

Увага! Зміни в проведенні реєстраційних операцій


17 Грудня 2018

Вони стосуються реєстрації газобалонного обладнання та видачі тимчасового реєстраційного талону під час передачі права користування та/або розпорядження транспортними засобами.

При наданні цих послуг більше не передбачається обов’язковий експертний огляд.

Відтепер після реєстрації в електронній черзі громадяни отримуватимуть ці послуги виключно в адміністратора сервісного центру.

Такі зміни передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року №1013 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою внесено зміни до пункту 15 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 вересня 1998 р. № 1388. Нововведення  стосуються скасування огляду транспортних засобів під час проведення реєстраційних операцій з установлення газобалонного обладнання та видачі тимчасового реєстраційного талона під час передачі права користування та/або розпорядження транспортними засобами.

17-kartinka-1024x819

Новий електронний сервіс МВС: перевірка свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу


11 Грудня 2018

Головний сервісний центр МВС презентував новий електронний сервіс – тепер у два кліки можна перевірити свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, це надає змогу кожному громадянину самостійно впевнитись, чи було видано свідоцтво за вказаним номером.

Онлайн-сервіс простий у використанні: щоб впевнитися, що свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу видавалося, достатньо ввести його серію (три літери) та шестизначний номер у відповідні поля. У випадку, якщо дана інформація міститься в Єдиному державному реєстрі МВС стосовно зареєстрованих транспортних засобів та їх власників, на екрані з’явиться вся інформація, зазначена на бланку свідоцтва, крім особистих даних власника транспортного засобу. Сервіс надає доступ до інформації, починаючи з 2013 року, її оновлення здійснюватиметься щомісячно.

«Ми раді запропонувати сервіс, який буде корисний не тільки громадянам, але і бізнесу. Можливість самостійно перевірити свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу може убезпечити ринок від шахрайства при отриманні транспортних послуг, при найманні працівників на роботу, каршерінгу та купівлі авто тощо», –  наголосив начальник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій.

Servis-Perevirki-svidotstv-18_01-01-1024x819

“Ми дуже задоволені, що держава реагує на потреби бізнесу. Ми неодноразово мали випадки роботи з підробленими свідоцтвами та не мали механізму перевірки даних. Сьогодні такий простий, на перший погляд, сервіс  дозволить убезпечити як невеликі компанії, так і великих перевізників”, – зазначив представник логістичної компанії DB Schenker Михайло Іванченко.

Експерти Комітету з логістики Європейської Бізнес Асоціації тривалий час наголошували на важливості впровадження такого сервісу, аби створити механізм упередження шахрайства під час вантажних перевезень.

Презентація відбулася в новому сервісному центрі МВС, що відкрився на території ринку «Столичний» як приклад ефективної державно-приватної співпраці. Центр працює з вівторка по суботу без обідніх перерв, понеділок та неділя – вихідні дні.

Тут можна зареєструвати транспортний засіб, замінити посвідчення водія, відновити свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, отримати довідку про несудимість та отримати інші послуги сервісних центрів МВС. Усі послуги  займають від 30 хвилин до 2 годин.

Стіни нового центру прикрашають ілюстрації відомої української письменниці-ілюстраторки Даші Вернової. Авторка створила мотив з транспортних засобів: від історичних до проектів майбутніх моделей.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінці Головного сервісного центру МВС в Фейсбук.  Відповіді на найбільш поширені питання та корисну інформацію шукайте на сайті hsc.gov.ua.

Сервіс перевірки свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу знайдете тут.

Замінити водійське посвідчення стало ще легше: в Києві презентували пілотний проект співпраці сервісних центрів МВС та ЦНАП


01 Листопада 2018

У Центрі надання адміністративних послуг м. Києва за участю голови Київської міської державної адміністрації Віталія Кличка та начальника Головного сервісного центру МВС Владислава Криклія презентували пілотний проект співпраці. Тепер громадяни можуть отримати такі послуги сервісних центрів МВС як заміна посвідчення водія та первинна реєстрація транспортного засобу в приміщенні ЦНАП м. Києва за адресою: Дніпровська набережна, 19Б.

“Міська влада працює над поліпшенням якості надання адміністративних послуг, зокрема, над розширенням переліку послуг, що можна отримати в ЦНАП. Такі центри — один із сегментів системи смарт-сіті, яку Київ системно впроваджує вже більше трьох років”, — підкреслив голова Київської міської державної адміністрації Віталій Кличко. У випадку успішного пілоту, партнерство з сервісними центрами МВС буде масштабовано на інші ЦНАПи Києва та України.

Це вперше, коли працівники ЦНАП виступатимуть в якості провайдера послуг сервісних центрів МВС. Очікується, що співпраця державних установ сприятиме децентралізації державних послуг, позитивно вплине на їх якість, а також зменшить корупційні ризики та забезпечить максимальне наближення послуги до споживача.

“Сервісні центри МВС завжди відкриті до нових партнерств, що сприяють ефективності нашої роботи – зазначив начальник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій. – Мінімізація часу та сил, що громадянин витрачає на отримання послуги, є пріоритетом реформи, і спільний проект з місцевими органами влади для досягнення цієї мети є логічним кроком. Наразі в системі сервісних центрів працює 156 сервісних центрів, в той же час потенціал географічної присутності за рахунок ЦНАП зростає майже в 4.5 разів, по Україні відкрито понад 700 ЦНАП.

Ми спільно розробили алгоритм взаємодії. Адміністратори ЦНАП, які прийматимуть заяви на отримання послуг сервісних центрів МВС, пройшли навчання в Регіональному сервісному центрі МВС м. Києва. Заміна водійського посвідчення є однією з найбільш популярних послуг (за 9 місяців 2018 року тільки в Києві нею скористалися 31 028 разів), тож ми сподіваємось, що співпраця із центральним ЦНАП м. Києва зменшить навантаження на сервісні центри МВС столиці, а в майбутньому – й на сервісні центри МВС інших міст країни”.

Для громадян алгоритм отримання послуг не ускладнюється. Клієнт має звернутись до ЦНАП м. Києва з пакетом необхідних документів та оплатити послугу. Адміністратор ЦНАП перевіряє, сканує та передає до сервісного центру МВС документи та заяву на отримання послуги. Адміністратор сервісного центру МВС проводить передбачені послугою процедури та надсилає до ЦНАП підтвердження, після якого посвідчення водія виготовляється та видається клієнту. Загалом послуга заміни водійського посвідчення займає близько 30 хвилин, перша реєстрація транспортного засобу — до 2-ох годин. І це одні з небагатьох державних послуг, які надаються одразу на місці і не має потреби в додатковому візиті.

Інші послуги сервісних центрів МВС (їх повний перелік – за посиланням) й надалі можна отримати лише в сервісних центрах МВС. Наразі в Києві працює вже 5 сервісних центрів МВС нового зразка за адресами: пр-т Степана Бандери, 26 В (ТЦ «Метро»); вул. Павла Усенка, 8; Столичне шосе, 104; вул. М. Грінченка, 18; с. Софіївська Борщагівка, вул. Велика Кільцева, 110-А.

Новини та відеоінструкції щодо отримання послуг сервісних центрів МВС шукайте на сайті Головного сервісного центру МВС, з питаннями звертайтесь за телефоном (044) 290-19-88 або на офіційну сторінку в Фейсбук.

Сервісні центри МВС перевірять таємні клієнти


10 Жовтня 2018

Чи вміє держава якісно обслуговувати громадян?

Чи дійсно колишні МРЕВ перетворилися на прозорі офіси з полицями для буккросингу і дитячими куточками?

Чи реально замінити посвідчення водія за 30 хвилин, а авто зареєструвати за три години?

«Ми вперше запускаємо проект «Таємний клієнт», завдяки якому громадяни зможуть відкрито перевірити роботу державної структури та вплинути на хід розвитку реформи в напрямку сервісу.  Наша мета – отримати незаангажовані відгуки як спеціально підготовлених перевіряючих, так і пересічних громадян, аби покращити якість надання послуг. До нас щороку звертаються понад 4 000 000 осіб, їх думку важливо почути, якщо ми хочемо будувати довіру між установою та суспільством» – зазначив начальник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій.

Cервісні центри МВС в оновленному форматі розпочали свою активну взаємодію з громадянами вже два роки назад. За цей час нам вдалося переформатувати роботу понад 50% сервісних центрів МВС по Україні, створити єдину візуальну зовнішню та внутрішню концепцію, імплементувати внутрішні правила роботи, поставити в пріоритет мінімізацію часу при отриманні послуг та переведення їх в онлайн.

Таємним клієнтом зможе стати будь-яка людина під час візиту до сервісного центру МВС. Для цього необхідно детально ознайомитися  з анкетою-відгуком та критеріями оцінки роботи сервісного центру МВС, відвідати сервісний центр МВС та отримати реальну послугу, заповнити та надіслати анкету-відгук.

Детальніше про проект: hsc.gov.ua/guest/, анкета для заповнення: hsc.gov.ua/anketa/

Під час свого візиту громадянин зможе оцінити: роботу адміністратора за інформаційною стійкою, адміністратора, який надав послугу, екзаменатора (у випадку складання іспиту на право керування транспортним засобом), фахівця Експертної служби МВС, спеціаліста кол-центру Головного сервісного центру МВС. Клієнт також зможе зазначити інформацію щодо зручності навігації, дотримання інклюзивних умов, організації роботи сервісного центру МВС, доступності інформації на сайті та консультаційної підтримки у соціальних мережах.

Першими в рамках пілотного проекту громадяни зможуть оцінити роботу п’яти сервісних центрів МВС в м. Києві за адресами: пр-т Степана Бандери, 26 В (ТЦ «Метро»); вул. Павла Усенка, 8; Столичне шосе, 104; вул. М. Грінченка, 18; с. Софіївська Борщагівка, вул. Велика Кільцева, 110-А.

Усі відгуки та зауваження будуть опрацьовані в режимі реального часу, а результати проекту будуть оприлюднені за місяць на сайті Головного сервісного центру МВС. Пізніше проект буде масштабовано по всій Україні.

У рамках проекту можна буде перевірити якість надання наступних послуг: реєстрація та перереєстрація авто, отримання посвідчення водія вперше або його обмін, отримання довідки про несудимість, замовлення індивідуальних номерних знаків (повний перелік послуг – за посиланням).

Проект «Таємний клієнт» реалізовується за підтримки Консультативної місії Європейського союзу (КМЄС) в Україні.

Стежити за нововведеннями реформи можна на сайті Головного сервісного центру МВС. За консультаціями звертайтеся на офіційну сторінку в Facebook або за телефоном (044) 290-19-88.

Taemny-Glaz-Dlia-FB-01-1024x1024

У сервісних центрах МВС презентували арт-об’єкт – крісло з автомобільних заглушок


12 Вересня 2018

Сервісні центри МВС розпочали акцію зі збору автомобільних заглушок, аби привернути увагу водіїв до необхідності дотримання вимог безпеки на дорозі та користування ременями безпеки. Під час запуску кампанії презентували також арт-об’єкт – автокрісло з ременем безпеки, що створене з 1 079 заглушок. Останні зібрані в рамках акції мережі АЗК «ОККО»  «Здай заглушку – обери життя».

«Саме сервісні центри МВС щоденно контактують безпосередньо з водіями. Тому ми вважаємо за необхідне в рамках своєї соціальної відповідальності ініціювати та підтримувати акції, що спрямовані на безпеку на дорозі. Правила дорожнього руху зобов’язують бути пристібнутими, це просте правило, яке має базуватися, в першу чергу, на свідомості збереження себе та оточуючих», – зазначив начальник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій.

Мережа АЗК «ОККО» впродовж семи тижнів з 15 січня по 4 березня 2018 року проводила акцію «Здай заглушку – обери життя», яка мала на меті нагадати про необхідність постійного використання ременів безпеки. Усі бажаючі могли здати на АЗК «ОККО» заглушку для автомобільних ременів безпеки та отримати шанс виграти цінні призи. За результатом утилізації усіх зібраних заглушок було виготовлено арт-об’єкт – автомобільне крісло з ременем безпеки.

“Ми вдячні державним органам, що підтримали ініціативу й долучилися до нашого проекту. Сподіваюся, що сумісними зусиллями нам вдасться зменшити статистику по кількості ДТП в Україні. До кінця року зі своїм арт-об єктом ми плануємо відвідати ще два регіони”, – прокоментувала Ярослава Полякова, керівник Департаменту корпоративних комунікацій мережі АЗК «ОККО».

Відтепер до збору заглушок долучилися сервісні центри МВС. Акція розпочнеться з територіального сервісного центру МВС у Києві, що знаходиться за адресою: проспект Степана Бандери, 26В. Громадяни матимуть можливість долучитися до акції в усіх територіальних сервісних центрах МВС столиці протягом 2-ох місяців, потім арт-об’єкт подорожуватиме сервісними центрами МВС по Україні та нагадуватиме про важливість дотримання правил безпеки на дорозі.

Пристібання є загальноприйнятою нормою для всіх європейських країн, але лише 15% водіїв в Україні користуються ременями безпеки. Такі результати показало дослідження “Рівень користування ременями безпеки серед водіїв в Україні”, проведене навесні 2017 року громадськими організаціями в рамках Кампанії “За безпечні дороги”.

На сьогоднішній день в Україні існує проблема культури керування та сприйняття правил дорожнього руху. Для того, щоб змінити поведінку учасників дорожнього руху потрібні активні дії поліції, спрямовані на виявлення порушників, та просвітницькі кампанії, зокрема, спростування поширених міфів про марність ременів безпеки”, – зазначила координатор Кампанії «За безпечні дороги» Олеся Холопік.

Ігнорування ременів безпеки та недостатнє покарання (штраф у розмірі 51 грн) за порушення цієї вимоги правил дорожнього руху нерідко коштує людям здоров’я чи навіть життя.  Якби Україна досягнула цілком реального 80%-рівня користування ременями безпеки, можна було б урятувати близько 630 людських життів щороку.

Підпунктом 2.3в) Правил дорожнього руху України передбачені обов’язки водія користуватися ременями безпеки та не перевозити не пристебнутих пасажирів. У підпункті 5.2.б) зазначених Правил також зазначається, що пасажири, користуючись транспортним засобом, повинні під час пересування на транспортному засобі, обладнаному ременями безпеки, бути пристебнутими (крім пасажирів з інвалідністю, фізіологічні особливості яких заважають користуватися ременями безпеки), а на мотоциклі і мопеді – в застебнутому мотошоломі.

“Ми постійно акцентуємо увагу учнів на необхідності пристібатися. Ви можете бути обізнаним водієм, пам’ятати назви всіх знаків, але ви ніколи не можете контролювати інших учасників дорожнього руху. Саме тому пристібатися мають всі без виключень”, – зазначив голова Всеукраїнського об’єднання автошкіл України Ілля Щербина.

Слідкуйте за нововведеннями сервісних центрів МВС на сайті hsc.gov.ua або на офіційній сторінці в соціальній мережі Фейсбук. За консультаціями звертайтесь за телефоном (044) 290-19-88.

Для довідки.

За офіційними даними в Україні протягом семи місяців 2018 року зареєстровано 81 006 ДТП, з них 12 090 – ДТП з постраждалими, в яких загинуло 1545 осіб та 15 647 осіб травмовано. Основними причинами ДТП з постраждалими є:

перевищення безпечної швидкості (34%),

порушення правил маневрування (20%),

порушення правил проїзду перехресть (8%),

порушення правил дорожнього руху пішоходами (8%),

недодержання дистанції (7%),

порушення правил проїзду пішохідних переходів (7%);

керування транспортними засобом у нетверезому стані (4%).

скачати додаткову інформацію

У сервісних центрах МВС скасували операцію зняття з обліку транспортного засобу


05 Вересня 2018

З 1 вересня 2018 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 637, якою внесено зміни щодо порядку здійснення в територіальних сервісних центрах МВС реєстраційних операцій з транспортними засобами.

Зокрема, запроваджено наступне:

  • транспортний засіб не зніматиметься з обліку під час переходу права власності до нового власника – відтепер в будь-якому територіальному сервісному центрі МВС за договорами купівлі-продажу транспортного засобу, дарування, міни або фінансового лізингу, а також за заповітом та актом прийому-передачі відбуватиметься пряма перереєстрація транспортного засобу на нового власника.

Зняти з обліку транспортний засіб можна у випадках:

вивезення транспортного засобу за кордон (на постійне проживання, при продажу нерезиденту тощо);
вибракування, утилізації;
за рішенням суду;
у зв’язку із скасуванням реєстрації.

  • Перелік документів, що підтверджують правомірність придбання транспортного засобу, доповнено договором купівлі-продажу транспортного засобу, укладеного за результатами прилюдних торгів (аукціону) або електронних торгів, за якими продавцем виступає Національне агентство  з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (далі – Національне агентство).

У разі, якщо Національному агентству передано в управління транспортний засіб, на який накладено арешт у кримінальному провадженні, на підставі договору управління та заяви управителя сервісним центром МВС видається управителю тимчасовий реєстраційний талон на строк, зазначений у такому договорі. Також на підставі договору управління та заяви управителя можна відновити втрачені свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт) або номерні знаки.

За консультаціями звертайтесь до Головного сервісного центру МВС за телефоном (044) 290-19-88, на офіційну сторінку в Фейсбуці або на електронну пошту info@hsc.gov.ua.

У центрі міста Києва відкрили сервісний центр МВС


31 Серпня 2018

Cьогодні в центрі міста Києва відкрили новий сервісний центр МВС, де можна тепер швидко зареєструвати авто, замінити необхідні дані в свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу або ж замінити посвідчення водія. Усі послуги займатимуть від 30 хвилин до 2 годин. Центр працюватиме за адресою: вулиця Миколи Грінченка, 18, з вівторка по суботу без обідніх перерв, понеділок та неділя – вихідні дні.

У сервісному центрі МВС площею 226,9 кв. м для обслуговування населення працюють 10 адміністраторів у відкритому сучасному опен-спейсі.  Новий центр оснащений електронною чергою, електронним інформаційним боксом, також тут є планшет для оцінки якості надання послуг і  веб-камера, за допомогою якої на сайті Головного сервісного центру МВС в онлайн-режимі можна переглянути процес обслуговування і завантаженість центру. На прилеглій  до адміністративної будівлі території облаштовано майданчик з якісним освітленням для проведення експертного огляду транспортних засобів, паркувальні місця для відвідувачів,  необхідні інклюзивні зручності та зона відпочинку.

«Це вже 4-ий новий сервісний центр МВС в Києві, до кінця року ми запустимо ще 2 у місті Києві, а також зможемо завершити оновлення майже усіх сервісних центрів МВС по Україні. Щоденно 154 сервісні центри МВС надають від 100 до 200 послуг.  Ми раді, що за два роки реформування маємо високі досягнення в сфері надання послуг та позитивні відгуки від населення», – заявив заступник міністра внутрішніх справ Сергій Гончаров.

Нагадаємо, що 28 серпня 2018 року Головний сервісний центр МВС оприлюднив відкриті дані про реєстрацію транспортних засобів на національному порталі  data.gov.ua. На основі відкритих даних  Єдиного державного реєстру МВС стосовно зареєстрованих транспортних засобів та їх власників створено  онлайн сервіс про першу реєстрацію авто ( texty.org.ua), що надає змогу кожному громадянину самостійно отримати інформацію про автомобільний ринок у кілька кліків. Успішність сервісу доводить статистика: за добу сервісом відкритих даних встигли скористатися 51486 громадян.

«До кінця року ми зможемо запустити ще ряд інноваційних сервісів – зокрема, персональний кабінет водія, доступ до історії авто та інформації про операції, проведені у сервісних центрах МВС, кількість власників транспортних засобів, порушення ПДР та штрафи, відкриті категорії водія тощо. Також ми плануємо запустити онлайн реєстрацію на отримання послуг в сервісних центр МВС», – розповів начальник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій.

Даний проект нового сервісного центру МВС реалізований в рамках державно-приватного партнерства за співпраці та підтримки Голови правління Приватного акціонерного товариства «Комплекс «Либідський» Лісайчука Михайла Юрійовича.

Слідкуйте за нововведеннями сервісних центрів МВС на сайті hsc.gov.ua або на офіційній сторінці в Фейсбук. За консультаціями звертайтесь за телефоном (044) 290-19-88.

Шановні журналісти!


30 Серпня 2018

В п’ятницю, 31 серпня, у центрі міста Києва відкриється новий сервісний центр МВС за участі заступника міністра МВС Сергія Гончарова та начальника Головного сервісного центру МВС Владислава Криклія.

В рамках відкриття нового сервісного центру МВС представники МВС розкажуть про нові можливості центрів, перші результати сервісу відкритих даних першої реєстрації авто, презентують плани розвитку на осінь 2018 року та майбутні онлайн-послуги для громадян.

Початок: о 09:30
Місце проведення: м. Київ, вул М. Грінченка, 18
Акредитація: за посиланням https://goo.gl/JVp8La або за номером (044) 374-10-57

В Україні запустили сервіс на основі відкритих даних про першу реєстрацію авто


28 Серпня 2018

Вперше в Україні Головний сервісний центр МВС  оприлюднив відкриті дані про реєстрацію транспортних засобів на національному порталі  data.gov.ua. На основі відкритих даних  Єдиного державного реєстру МВС стосовно зареєстрованих транспортних засобів та їх власників створено  онлайн сервіс про першу реєстрацію авто ( texty.org.ua), що надає змогу кожному громадянину самостійно отримати інформацію про автомобільний ринок у кілька кліків.

Вперше транспортний засіб потрапляє в даний реєстр після придбання та реєстрації власником у територіальному сервісному центрі МВС. Далі в реєстрі відображаються всі зміни, що відбуваються з автомобілем: зміна власника, номерного знаку, здійснення переобладнання тощо. Сервіс на основі відкритих даних не містить конфіденційної інформації, але при цьому надає можливість ознайомитися з технічними характеристиками зареєстрованих авто. Завдяки сервісу можна порівнювати дані щодо реєстрації транспортних засобів за регіоном, датою випуску, маркою, моделлю, об’ємом двигуна, типом палива та кольором.

Реалізація такого проекту стала можливою за сприяння Державного агентства з питань електронного урядування в межах проекту USAID/UK aid “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах”/TAPAS, що реалізується Фондом Євразія в партнерстві з  Texty.org.ua.

«Політика відкритості Уряду в Україні передбачає, що інформація, якою володіє держава, має бути однаково доступною всім громадянам. У грудні 2017 року Урядом внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних», згідно з якими кількість наборів, що підлягають відкриттю, збільшено до 600. Відтоді Уряд відкрив кілька сотень нових наборів даних. Робота над збільшенням їх кількості, покращенням якості та зручності використання усіма, хто зацікавлений, триває постійно. Яскравий приклад – презентований сьогодні сервіс, що покликаний унеможливити маніпуляції державними даними та вирівняти інформаційні умови для всіх учасників», – наголошує голова Державного агентства з питань електронного урядування України Олександр Риженко.

Сервіс на основі відкритих даних допоможе зрозуміти тенденції автомобільного ринку в Україні, запропонувати державі нові способи використання таких відкритих даних для підвищення доступності послуг у цій сфері, або ж виокремити цікаві факти. Окрім даних про реєстрацію легкових автомобілів, проект охоплює дані стосовно реєстрації транспортних засобів інших категорій, зокрема, автобусів та мікроавтобусів.

«Щороку в Україні здійснюється понад мільйон реєстраційних операцій з транспортними засобами, зокрема, у 2017 році їх було 1 415 512. Журналісти, громадські організації, бізнес постійно потребували доступу до інформації для аналізу ринку та інформування громадян. Відтепер можливо дослідити реальний стан українського авторинку в кілька кліків та якісно змінити його майбутнє. Сервіс надає доступ до інформації, починаючи з 2013 року, її оновлення здійнюватиметься щомісячно» – зазначив начальник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій.

Сервіс буде корисним споживачам для моніторингу автомобільного ринку та отримання достовірної інформації про найпопулярніші марки та моделі авто.

Бізнес зможе більше дізнатися про споживчу поведінку та вподобання громадян – зокрема, які автомобілі купують мешканці різних регіонів, як впливає колір авто на його популярність тощо.

«Відкриті дані про первинну реєстрацію авто дозволять планувати і регулювати державну політику в автомобільній сфері, як це часто робиться в ЄС. Наприклад, наприкінці року дані покажуть,  чи призвело до зростання кількості електромобілів тимчасове зменшення мит на них та чи є цей захід ефективним для стимулювання купівлі електромобілів. Також ми зможемо спостерігати динаміку реєстрації автомобілів з дизельними двигунами, що більш ніж бензинові забруднюють навколишнє середовище. Ці та інші дані разом з іншими заходами дозволять державі ефективніше діяти для поширення використання екологічних видів пального» – зазначила керівник напряму відкритих даних проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах» (TAPAS) Катерина Оніліогву.

Зв’язатися з авторами проекту, а також надіслати побажання та пропозиції щодо нього можливо за адресою texty.cars@gmail.com.