
Працівники столичного регіонального сервісного центру МВС приєднались до Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства”.
Щорічно в Україні вона проводиться з 25 листопада до 10 грудня включно. Офіційний колір протидії проявам насильства — помаранчевий, що символізує світле та вільне майбутнє.
В ці дні заведено вдягати одяг або аксесуари кольору апельсина.
І тим самим привертати увагу суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
На знак солідарності та підтримки протидії насиллю наші працівники звертали увагу відвідувачів на постери, що розмістили на своїх робочих місцях, на яких міститься інформація як виявити домашнє насильство, хто і яку відповідальність несе за такі дії та де і як отримати допомогу. Також кожен міг дізнатись про прояви насилля, його види та методи протидії.
“З 2018 в Україні діє Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству». З початку 2019 року домашнє насильство в нашій країні вважається кримінальним злочином. Будь-який вид тілесних ушкоджень, а також вчинення інших дій проти життя, здоров’я, волі, честі, гідності та проти статевої недоторканності особи — є злочинами й карається кримінальною відповідальністю”, нагадала завідувач сектору юридичного забезпечення Тетяна Степаненко
“Необхідно вміти своєчасно виявляти насилля. Адже воно може мати різні прояви та види. Важливо також протидіяти згідно з законом всім проявам психологічного, економічного, сексуального та фізичного насилля. Жодна людина не має права вважати себе вищою за інших і тим більше принижувати когось”, прокоментувала заступник начальника відділу організації реєстраційної діяльності та допуску водіїв до керування транспортними засобами Зоряна Беленок.
“Ми всі різні. Відрізняємось не тільки ззовні, а також маємо кожен свої уподобання та життєві цілі. Потрібно поважати особистий простір та іншу точку зору. Надавати можливість вільно висловлюватись та проявляти себе. До нас звертається велика кількість відвідувачів і тому впевнена, що розміщені нами постери будуть корисні. Адже прояви насилля не можна замовчувати. Необхідно повідомляти про такі вчинки в поліцію чи інформувати про них на телефони довіри”, резюмувала діловод сектору документального забезпечення Валентина Шаталова
Склад регіонального сервісного центру МВС в м. Києві постійно працює заради безбар’єрності та інклюзивності столичних сервісних центрів МВС. Ми відриті до спілкування з клієнтами 24 на 7. І не припинено боротись та протидіяти будь-яким проявам насилля або дискримінації. Сервісні центри МВС — це простір без насилля.