A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Сервісні центри МВС Києва долучилися до всесвітнього дня боротьби зі СНІДом


01 Грудня 2023

Є хвороби про які варто знати кожному. Тому що вони є особливо небезпечні. Однією з них є — СНІД, найглобальніша проблема людства. Починаючи з 1988 року, 1 грудня відзначається Всесвітній День боротьби з ним. В цей день згадують жертв захворювання та нагадують суспільству про методи лікування і способи зараження.

Щодня, до сервісних центрів МВС Києва за послугами звертається декілька тисяч осіб. Тому не дивно, що наші адміністратори долучились до Всеукраїнської акції боротьби з ВІЛ/СНІД. За традицією одягнули червоні стрічки, що є незамінним атрибутом одягу цього дня. Ми впевнені, що привернення таким чином уваги, нагадає відвідувачам про існування захворювання і буде сприяти поширенню знань про засоби протидії та способи зараження. Для толерантного відношення до хворих необхідно розрізняти ВІЛ та СНІД, що є не один і тим же.


ВІЛ — це вірус імунодефіциту людини. Він вражає і поступово знищує клітини імунної системи людини, які захищають організм від інфекцій. ВІЛ призводить до розвитку СНІДу впродовж 8-10 років. При належному лікуванні цей процес може бути значно довшим.

СНІД — синдром набутого імунодефіциту. Від моменту зараження ВІЛом до вираження симптомів СНІДу може пройти понад 10 років. Виявити інфікування може лише спеціальний аналіз крові на ВІЛ. При негативному статусі слід пам’ятати про «період вікна» — час з моменту інфікування до можливості виявити вірус становить 3-6 місяців. Тому лікарі рекомендують зробити повторний аналіз через 3 і 6 місяців після можливого зараження.

Слід зауважити, що вірус передається статевим шляхом, парентеральним шляхом (через кров насамперед через спільні шприци та голки при внутрішньовенному введенні наркотичних речовин; через забруднений, нестерильний медичний інструмент) та від ВІЛ-інфікованої матері до дитини (під час вагітності, пологів чи годування грудним молоком).
ВІЛ-інфекція не передається через рукостискання, обійми, кашель або чхання, при використанні загального телефону, при відвідинах хворого в лікарні, через укуси комах, при користуванні загальним туалетом, через їжу і посуд при сумісному помешканні, при купанні в басейні, лазні або ванні, через білизну й одяг.

Наразі вакцини проти СНІДу не існує, єдиним способом запобігання ВІЛ-інфекції є уникнення ситуацій, що несуть ризик зараження. Тож бережіть себе і будьте в безпеці. Дбайте про себе та близьких.
Впевнені, разом зможемо подолати цю смертельну хворобу, адже знання допоможуть уникнути її розповсюдженню та нададуть захист кожному.