
Всесвітня акція “16 днів проти насилля” проводиться з 25 листопада по 10 грудня. На знак її підтримки, адміністратори сервісних центрів МВС Києва, додали до одягу помаранчеві аксесуари.
Цей період охоплює такі важливі дати: 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок; 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом; 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством; 3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю; 5 грудня – Міжнародний день волонтера; 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі; 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією; 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
А для привернення уваги до протидії насиллю в усіх його проявах розмістили на робочих місцях тематичні плакати.
Окрім цього сервісні центри МВС Києва провели виховні заняття під гаслом “Насильство — це не ок! ”з учнями столичних шкіл. Уроки відбувались в укриттях спільно з представниками патрульної поліції м. Києва та охопили близько 250 учнів 3-х, 4-х, 5-х та 6-х класів. Обговорювали тему фізичного та психологічного насилля, його прояви та різновиди. Дізнались куди саме і до кого можна звернутись за допомогою. На які номери телефонів можна інформувати про насилля і яке покарання очікує на кривдника.
Окрім цього приділили увагу шкільному та кібербулінгу. Всі присутні відверто ділились своїми спостереженнями. Діти жваво вступали в дискусії та відповідали на запитання. Спікери нагадали, що у деяких випадках користуватись соцмережами до 13 або до 16 років не можна. А при викладені будь-якої інформації в інтернет перевіряти її за тестом “правила білборду”. Це проста та дієва перевірка, що є дуже ефективною. Коли публікується файл, фотографія, зображення або текст в інтернеті — маєте уявити це надрукованим на великому білборді поруч зі школою або домом. Якщо комфортно, що цю інформацію бачать однокласники, вчителі, — то це безпечна інформація, це можна публікувати. Якщо ні, — то не рекомендовано цього робити.
Приділили увагу запобіганню та протидії “насильству заради розваги” або “хепі слепінгу”. Дане явище отримало назву на Заході й перекладається як „радісне побиття”. Цей новітній феномен, що віруситься в мережах, є реальною проблемою і тому заслуговує на висвітлення.
Наостанок представники сервісних центрів МВС Києва відповідали на запитання школярів про те як в майбутньому вони зможуть стати водіями. Учні дізналась, що для успішного складання теоретичних іспитів варто вже зараз приділяти увагу самостійному вивченню знаків та правил дорожнього руху і звичайно дотримуватись їх кожного дня.
“Такі виховні заняття є вкрай корисними. Вони не тільки виховують певні моральні якості, а й формують позитивне відношення до системи сервісних центрів МВС в цілому. В умовах військової агресії протидіяти насиллю повинен кожен. Це стосується як дітей, так і дорослих. Важливо знати як правильно це робити й куди звернутись за допомогою. Інша важлива тема, яку ми охоплюємо на подібних заняттях це тема — правила дорожнього руху та навчання майбутніх водіїв та водійок. Важливо, щоб учні вже зараз займались самопідготовкою, вчили правила дорожнього руху та дотримуватись їх. Наше завдання — видавати водійські посвідчення тим хто дійсно вміє керувати і є дисциплінованими водіями ”, — прокоментував захід керівник регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в м. Києва Олександр Клижко