A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Українки за кермом вантажівок. Сервісні центри МВС Києва видали посвідчення водіїв категорії С випускницям пілотного проєкту


01 Березня 2024

Відтепер водіїв вантажівок стало більше. І вдвічі приємніше, що ці керманичі — прекрасні леді. Які після складання практичних іспитів в одному з сервісних центрів МВС Києва отримали водійські посвідчення категорії С. 

Мова йде про безкоштовну навчальну програму, яка надає можливість жінкам отримати професію водійки вантажних автомобілів. Після успішного завершення якої випускниці зможуть будувати кар’єру в сфері автотранспорту.

Курс складається з теоретичної та практичної частин, а також подальшого іспиту в сервісному центрі МВС для отримання водійського посвідчення категорії С. В даному пілотному проекті, що фінансується шведською неприбутковою організацією, приймали участь жінки,  які мали посвідчення водія категорії В та трирічний водійський стаж. Всі 24 учасниці, поділені на 2 групи, проходили жорсткий відбір, в якому організатори передбачили ряд тестів та співбесід, спрямованих на визначення мотивації. Пріоритетними категоріями учасниць курсу були захисниці, жінки з родин військових та вимушено переміщені.

Тож не дивно, що ми зацікавились такою важливою соціальною ініціативою і дізнались подробицями та враження від роботи сервісних центрів МВС Києва у другої групи учасниць пілотного проєкту. 

“Я часто виїжджаю у складі гуманітарних місій. Відтепер можу сісти за кермо, або підміняти іншого водія в тривалій дорозі. Постійно розширюю свої навички. Пробувала керувати навіть танком, але вантажівкою керувати люблю більше. В сервісному центрі МВС Києва практичний іспит склала з першої спроби. Дякую екзаменаторам за їх роботу”, поділилась враженнями волонтерка Людмила.

Загалом кожна з учасниць має за плечима цікаву історію життя та свою власну мотивацію. Спостерігаючи за ними, відчуваєш шалену енергію та хвилю оптимізму. Адже українки реально шукають можливість бути корисними країні. 

Серед них і працівниця Київського метрополітену, багатодітні матусі, військові ЗСУ, майбутній військовий капелан та волонтери, що тепер можуть з легкістю приганяти з-закордону вантажівки для ЗСУ . 

“Маємо невеликий аграрний бізнес. Раніше цим займався виключно чоловік. Зараз він на фронті. Кермувати сімейною вантажівкою доведеться мені. Я і раніше намагалась опанувати категорію С, але мені відмовила. Тоді моєї ваги в 40 кг не вистачило для витискання зчеплення. До сервісного центру МВС Києва прийду повторно для складання практичного іспиту. Цього разу зробила декілька помилок. Попри детальний інструктаж від екзаменатора перехвилювалась. Але позитивним є те, що тепер маю цінний досвід і всі свої помилки врахую в наступній спробі через 10 діб”, поділилась учасниця проєкту Анна.

Серед успішно склавших водійок були і декілька жінок військових. Одна з них вже наступного дня після отримання посвідчення вирушила захищати нас з вами на Донеччину. А її товаришка пані Марина очікує на ротацію. 

“Я інструктор з скелелазіння та висотної спелеології. Перебуваю у лавах нацгвардії. Знаю, що скору поїду туди де навички керування вантажівкою необхідні. Іспит склала з першої спроби. Приємно вражена загальною організацією роботи сервісних центрів МВС Києва. Відчувається, що про тебе дбають”, поділилась враженнями військова пані Марина.

Серцем і душею дружнього колективу, зі слів учасниць, однозначно можна визнати Альону. Її оптимізм та жвавість було видно здалеку. Саме вона дбала про приємні емоції дівчат.

“Хочу перевозити небезпечні вантажі. Для цього ще не раз звернусь до сервісних центрів МВС столиці. Зараз не тільки отримала посвідчення водія категорії С, а й користуючись нагодою, розпитала адміністраторів про відкриття інших категорій та отримання ДОПНВ. Дякую, що були терплячі та детально все пояснили”, зазначила пані Альона.

А ось майбутній військовий капелан пані Ірина, що була навпаки максимально зосереджена і тому дещо мовчазна перед іспитом, навпаки хоче продовжувати свою місію і надавати психологічну підтримку всім хто цього потребує.

“Капеланство у війську необхідне. Для цього потрібно багато і часто їздити на авто. Моральна підтримка бійцям потрібна скрізь, у різних містах та районах. А щоб такі пересування були максимально корисними тепер і вантажі буду привозити. Від діяльності сервісних центрів один позитив. Іспит склала. Допустила 2 помилки. Екзаменатор детально пояснив які саме, тому в подальшому впевнена що виправлюсь”, розповіла нам усміхнена капелан Ірина. 

При отриманні водійських посвідчень учасницями, були присутні представники організаторів проєкту з боку Швеції. Свої враження про якісний державний сервіс в столиці нам розповіла пані Єва, що опікувалась жінками і була їм більше ніж просто наставницею.

“Вже завтра маю їхати до Швеції звітувати про успішне завершення пілотного проєкту. Вірю, що він буде мати продовження. Адже це дає можливість жінкам бути корисними та самостійними. Дякую сервісним центрам МВС Києва за надання якісних та швидких послуг. І за чудову екскурсією, що нам провели. Наші випускниці отримали у вас не тільки посвідчення водія, а й дуже корисну інформацію та яскраві враження. Розмова з екзаменаторами та представниками регіонального сервісного центру МВС Києва була настільки корисною, що тепер під час наступних навчальних курсів, будемо організовувати такі пізнавальні зустрічі постійно”

“Київ — завжди є і буде серцем України. Ми розуміємо, що на сервісні центри МВС столиці покладена велика відповідальність за враження гостей країни. Їх думка особливо важлива. Тому працюємо і вдосконалюємо навички кожного адміністратора щодня”, підбив підсумки начальник регіонального сервісного центру ГСЦ МВС Олександр Клижко.