
Сервісні центри МВС у м. Києві разом зі столичними волонтерами та активістами провели інформаційну зустріч з ветеранами ЗСУ в центрі сили та відновлення TYTANOVI Rehab. Захід зібрав понад 40 людей з інвалідністю, в тому числі й пацієнтів госпіталя МВС та підопічних благодійного фонду Серце Азовсталі, а також представників патронатних служб. Ті хто не міг бути присутнім фізично, мали можливість долучитись до перегляду онлайн за прямим посиланням в мережі Facebook. Інформаційно підтримав захід телеканал “РАДА”, висвітливши в марафоні єдиних новин питання, що підіймались та реакцію на них.
Розповідали та обговорювали: як отримати посвідчення водія або обміняти наявне для внесення інформації про пристосування для безпечного керування автомобілем (коди обмежень), пройти навчання в Автошколі для осіб з інвалідністю, успішно скласти іспити в сервісних центрах МВС у м. Києві, переобладнати автомобіль для керування особами з інвалідністю, а також які послуги сервісних центрів МВС наразі доступні онлайн.
“TYTANOVI Rehab це — сучасний спортивно-реабілітаційний центр та місце де ветерани готуються до остеоінтеграції або відновлюється після протезування. Тут піклуються не тільки про фізичну форму, а й надихають ставити собі нові цілі, що в цьому випадку рівнозначно поверненню до повноцінного життя.
Навчають заново ходити, тримати протезом виделку або користуватись душем та всьому, що пов’язано з побутом та повсякденням. Організатори потурбувались навіть про наявність баскетбольного майданчика та приміщень для проживання ветеранів, що відновлюються”, розповів боєць ЗСУ Антон, що успішно пройшов протезування.
Крім цього на огляд було представлено спеціалізований автомобіль сервісного центру МВС, обладнаний адаптованими органами керування, так званим “ручним керуванням”, на якому приймають практичні іспити після навчання в автошколі.
“Сервісні центри МВС активно долучились до реалізації Національної стратегії створення безбар’єрного простору. Ми дбаємо про облаштування приміщень, де надаємо послуги, під потреби осіб з інвалідністю. Це — пандуси, вбиральні, відсутність порогів, просторі зали, понижені стійки, кнопки виклику персоналу, що встановлюються при вході в будівлю. Це актуальне питання, адже кількість звернень осіб з інвалідністю до сервісних центрів МВС у м. Києві має тривалу тенденцію до збільшення. Саме тому сьогодні розповідаємо шановним ветеранам про створені додаткові можливості для осіб з інвалідністю отримати якісний державний сервіс та право керування транспортними засобами без бар’єрів» – зазначив заступник начальника Регіонального сервісного центру МВС у м. Києві Анатолій Ткаченко.
Зустріч пройшла у дружньому та комфортному середовищі. Ветерани не тільки отримали корисну інформацію, а й почули відповіді на питання, що їх турбували. Всі погодились — такого роду заходи необхідно проводити частіше. Адже це дає можливість бути почутим кожному, морально розвантажує та прибирає бар’єри.
Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.