
Що таке безпека на дорозі й від кого вона залежить знають всі. Це сукупність правил і заборон, підґрунтям яких є досвід сторонніх людей. Ми довіряємо загальній думці, адже особистий досвід не завжди є доречним і безпечним для життя.
Так, днями в одному з сервісних центрів МВС Києва, напередодні проведення Тижня безпеки дорожнього руху, було проведено захід, спрямований попередити водіння транспортними засобами в алкогольному або наркотичному сп’янінні й таким чином посприяти підвищенню рівня дисциплінованості водіїв на дорогах.
Всі охочі, на тренажері-автосимуляторі, що повністю імітує кермування авітівкою та спеціальних окулярів, що схожі на лижні, спробували кермувати “на підпитку”.
Окуляри “Drunk Busters” чудо винахід, що спотворює реальність – у них сприймаєш світ так, ніби маєш у крові 2-3 проміле алкоголю.
Розважально-повчальний атракціон користувався неабияким попитом серед клієнтів сервісного центру МВС. Він об’єднав як тих хто ще не має водійського посвідчення, так і профі з великим досвідом. Чимало хто скаржився на неприємні відчуття та дезорієнтацію під час та після “п’яного” кермування. Тож кожен з них, встаючи з водійського крісла, запевняли, що тепер 100 % і самі не сядуть в авто на підпитку і попередять таку можливість.
“Цікавий захід. Погоджуюсь, що інколи краще в такий законний спосіб надати можливість відчути як втрачається орієнтація за кермом. І тим самим попередити саму думку про “п`яне” керування. Особисто я знав, що алкоголь і авто не сумісні, але рівень небезпеки відчув саме зараз. Власний досвід в такому випадку не порівняти з розповідями інших” — поділився враженнями пан Олександр
“Обрав режим водіння містом під час негоди. Дощ, пішоходи та п’яне водіння однозначно не поєднуються. Сукупність цих факторів в реальних умовах призвела б до летальних наслідків” — розповів студент Микола.
“Я не маю практичних навичок керування. Сьогодні склала теоретичний іспит в сервісному центрі МВС і тільки буду проходити практичну частину в автошколі. Такий досвід є дуже цінним. Впевнена, запам’ятаю ці відчуття надовго.Дякую, що надали таку можливість. Впевнена, що моє перше й останнє ДТП було на цьому автотренажері” — посміхаючись повідомила клієнтка Ірина.
“Сервісні центри МВС Києва дбають про комфорт та здоров’я клієнтів. Ми прагнемо усіма можливими засобами запобігати потенційній небезпеці. Вважаю, що нашим теперішнім та майбутнім водіям не завадить періодично нагадувати про те що автомобіль на дорозі — підвищене джерело небезпеки. Саме тому не можна нехтувати загальними правилами користування і за можливості попереджувати їх.
Впевнений, що такими заходами ми зможемо донести в підсвідомість громадян рівень відповідальності під час кермування. Будемо проводити й надалі подібні профілактичні акції” — підбив підсумки керівник регіонального сервісного центру МВС Олександр Клижко
Більше деталей у репортажі журналістів телеканалу «1+1», що не тільки завітали для висітлення заходу, а ще й випробували на собі «небезпечно-безпечну п`яну їзду»
Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбукта Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.