
Працівники сервісних центрів МВС Києва здали кров для пацієнтів одного з військових медичних закладів столиці й тим самим долучились до донорського руху.
Це далеко не перший, і впевнені не останній раз, коли наші співробітники стають донорами.
Серед них є і ті хто робить це регулярно упродовж багатьох років.
“Донацію роблю кожні три місяці. Перший раз здав кров у 2017 році. Відтоді це стало гарною традицією. Після процедури відчуваю легкість, покращується настрій, нормалізуєься тиск і взагалі це просто добра справа. Закликаю всіх за можливості долучитись до порятунку життя”, пояснив донор з майже 10 річним стажем пан Євген.
І це дійсно так, тільки пригадайте відчуття, коли даруєш близькій людині подарунок про який він чи вона давно мріяли. Відразу настає піднесення, а щаслива посмішка сама по собі з’являється на обличчі й не зникає тривалий час. Так і з донацією. Саме слово “донор” походить від латинського donare — «дарувати». І для багатьох пацієнтів це дійсно подарунок, а ще — шанс на порятунок. Адже коли мова йде про життя та смерть все інше стає неважливим.
“Здавати кров не боляче і не довго. Але потрібно підходити до цього відповідально. Важливо здати її якісною. Треба за декілька днів не їсти молочного, не пити алкоголь не вживати гострі пряні страви. Перелік заборон не великий, але його варто дотримуватися. Адже чим якісніша кров — тим більше вона стане в пригоді. У разі кровотечі її можуть перелити іншій людині, зробити з не ліки або виокремити корисні компоненти”, поділилась власним досвідом досвідчена донорка Валентина.
Сама процедура займає до 30 хвилин. Перелік пунктів забору крові є у вільному доступі в мережі інтернет. А якщо, кількість охочий стати донорами понад 20, можливо навіть домовитись про виїзд бригади по забору крові до певної організації.
“В Україні йде війна. Кров необхідна постійно. І ця потреба дедалі збільшується. Часто виникає гостра потреба в конкретній групі. І тоді ми починаємо телефонувати або надсилати повідомлення всім хто підходить. Тому важливо вказувати вірно номер телефона. Відлік в таких випадках може йти на хвилини”, розповіла медичний співробітник пані Олена.
А тепер, щоб остаточно Вас переконати долучитись до донорського руху, нагадаємо деякі цікаві факти:
- Хто частіше здає кров, чоловіки чи жінки? За даними ВООЗ, у середньому 33% донацій крові у світі здійснюється жінками.
- Чим корисне донорство для донора? У донорів значно менший ризик серцево-судинних захворювань. У донорів кращий баланс холестерину і нижчий його загальний рівень — отже, менша ймовірність серцево-судинних хвороб.
- У донорів менші ризики захворіти на рак легень, прямої кишки, шлунку та гортані. У донорів менше проявів запалення та вищий так званий антиоксидантний статус, тобто їхній організм краще знешкоджує вільні радикали.
- Правда, що 1 донор може врятувати три життя 1 донацією? Так. Після донації донорська кров розділяється на компоненти: еритроцити, плазму та при необхідності – тромбоцити, ці компоненти можуть бути використані трьом хворим.
- Скільки крові в організмі людини? В середньому в організмі дорослої людини 5-6 л крові.
Пам’ятайте! Кожна донація — це подарунок, що може врятувати декілька життів одночасно. Будь-хто з нас може опинитись в подібній ситуації й перебувати переливанням. Тому важливо розвивати культуру донорства і здавати кров регулярно. Це дійсно може стати доброю і корисною традицією. Варто лише один раз спробувати. А ми, колектив сервісних центрів МВС Києва, обов’язково будемо працювати так, що у наших клієнтів вистачило часу, як на буденні справи, так і добрі ініціативи.