
Друг або недруг? До такої невизначеності у відносинах двох товаришів привело бажання одного з них отримати водійське посвідчення в сервісному центрі МВС Києва.
Що сталося і чому багатолітня дружба двох чоловіків скоріш за все закінчилась розповімо послідовно. Отже, наші герої знають один одного багато років. Назвемо їх вигаданими іменами — паном Іваном та Олексієм. Мають портретну схожість та однакові вподобання.
Тож не дивно, коли в одного з них з’явилось водійське посвідчення, інший теж вирішив не відставати.
Пан Іван так сильно забажав швидше сісти за кермо, що підбурив товариша піти замість себе до сервісного центру МВС на складання комп’ютерних тестів. Не знаємо що саме змусило пана Олексія погодитись, але друзяки обмінялись паспортами, взяли талон е-запису онлайн, а у лікарні як і годиться оформили медичну довідку.

Афера з фейковою особою відкрилась майже одразу. Адміністратор сервісного центру МВС попросив окрім фізичного паспорта відкрити ДІЮ, після чого підставний Іван почав явно нервувати, а надалі в усьому зізнався викликаним представникам поліції.

Поки тривав цей детективний сюжет з елементами афери справжній власник документів чекав на вулиці. Адже мав впевненість, що друг не підведе. Але тепер за використання чужого документа помічнику світить покарання у вигляді штрафу до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційний нагляд на строк до двох років, або обмеження волі на той самий строк, згідно з ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України.

Чи витримає багатолітня дружба подібне випробування дізнаємось з часом, а поки що матеріали справи разом з героями патрульні поліцейські забрали до райвідділку.
А для того, щоб подібні історії не повторювались, ми звернулись до відвідувачів серсних центрів МВС Києва з питанням що б вони порадили майбутнім клієнтам, а їх побажання сформулювали в 10 тез.

Отже, підбиваючи підсумки, при складанні іспитів в сервісних центрах МВС Києва, варто пам’ятати:
- Не намагайтесь схитрувати. Наші адміністратори досвідчені та пильно перевіряють документи особи, що надаються для її ідентифікації.
- Наразі легко встановити особу громадянина, адже окрім фізичних документів є електронні.
- Перевірка громадянина відбувається за декількома реєстрами, в тому числі й поліцейськими.
- Перед комп’ютерними тестами клієнт проходить ідентифікацію системою Face-ID, що зчитує антропометричні характеристики обличчя. Такі параметри неможливо підробити.
- За використання чужих документів передбачена кримінальна відповідальність, а саме штраф, пробаційний нагляд до двох років або позбавлення волі на той самий строк.
- До кримінальної відповідальності притягується особа, що скористалась для ідентифікації чужими документами. Злочин є злочин, а тому прохання друга та добровільна передача паспорта не допоможе виправдатись.
- Знання правил дорожнього руху — це безпека на дорозі. Автомобіль — не іграшка, а джерело підвищеної небезпеки. Навряд чи ви дозволили б, щоб ваші рідні сіли в авто до водія, що зовсім не знайомий з ПДР та не дотримується їх.
- Якщо є питання – черпайте інформацію з офіційних джерел або звертайтесь за консультаціями до наших адміністраторів. Друг або родич, попри гарні наміри, не зможе це зробити коректно.
- Не лінуйтесь. При самопідготовці приділяйте вирішенню тестових білетів з ПДР 10-20 хв щодня. Як показує досвід наших відвідувачів – це діє. Вони є у вільному доступі на сайті Головного сервісного центру МВС і є безплатним.
- При зверненні пам’ятайте про можливі непередбачені ситуації, що не залежать від сервісних центрів МВС. Наприклад, повітряні тривоги, під час яких послуги не надаються.
І головне – не хвилюйтесь. Жоден працівник сервісного центру МВС Києва не прагне створити Вам додаткові перепони. Але це не означає, що ми будемо порушувати закон та встановлені правила. Тому, якщо не згодні з рішення екзаменатора, після складання іспиту радимо запитати та отримати роз’яснення, задля уникнення подібних ситуацій в майбутньому.
