
Днями до одного з сервісних центрів МВС Києва для складання теоретичного іспиту завітав юнак.
З поміж інших клієнтів його виділила військова форма та великий рюкзак-аптечка з червоним хрестом.
Як з’ясувалося пізніше юнака звуть Богданом. Зараз йому 18 років.
З 16 років він вступив в військовий коледж, де активно допомагав проводити уроки з екстреної допомоги. Саме тут його «затягла» тактична медицина настільки, що свій перший міжнародний сертифікат інструктора здобув у 17.
Надалі у складі команді волонтерської спілки інструкторів, почав безкоштовно навчати, як стабілізувати хворого після поранення.
За два роки такої діяльності вони провели заняття більше ніж 8000 осіб. Серед їх учнів — військові, поліція, державні службовці, діти, науковці а всі охочі здобути навички виживання.
Серед його учнів і працівники поліції та силових структур столиці, державні службовці, студенти, переселенці, науковці та навіть діти. Він постійно підвищує свій досвід і наразі готується до отримання міжнародного сертифіката за даним профілем.
“До іспитів готувався самостійно поміж основним навчанням, проведенням інструктажів та побутовими справами. Все реально якщо приділяти онлайн тестам по 20 хвилин на день. Раджу всім не сидіти без діла в метро або міському транспорті, а вивчати ПДР. Це діє і це корисно. Єдине — користуйтесь виключно офіційними джерелами при підготовці. Не звертайтесь до сторонніх осіб і не сподівайтесь схитрувати”, порадив майбутнім водіям пан Богдан.
Сервісні центри МВС Києва пишаються, що надають послуги патріотам та захисникам України. На прикладі наших клієнтів все більше бачимо історій про те як наші громадяни стають супергероями. Рятують життя людей, піклуються про тварин, захищають слабких та піклуються про поранених. І це дійсно надихає нас працювати з ще більшою віддачею.
Своєю чергою ми нагадуємо, що перше посвідчення водія на категорію А, А1 (мотоцикли та мопеди) можна отримати вже в 16 років. А це означає що наші школярі, під час літніх канікул, можуть вільно онлайн вивчати правила дорожнього руху та готуватись стати професійними керманичами.
Що ж до інших категорій, відповідно до Закону України «Про дорожній рух», право на керування транспортними засобами надається особам, які досягли:
- 16 років – категорії А1, А;
- 18 років – категорії В1, В, С1, С;
- 19 років – категорії BE, C1E, СЕ;
- 21 років – категорії D1, D, D1E, DE, Т.
Нагадуємо, що для отримання посвідчення водія, необхідно скласти спочатку теоретичний іспит у сервісному центрі МВС. Починаючи з листопада минулого року, кандидати у водії внутрішній мають можливість як самостійно готуватись до теоретичного модуля, так і в автошколі. Для складання тестування необхідно відповісти на 20 питань за 20 хвилин. Під час тесту допускається 2 помилки, якщо більше – іспит не складено.
Після успішного складання тестування, майбутній водій проходить практичну підготовку в акредитованому навчальному закладі та складає внутрішній практичний іспит. Далі — в сервісному центрі МВС.
Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.