A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Практичний іспит на мототранспорті. Поради від екзаменаторів та клієнтів сервісних центрів МВС Києва


13 Червня 2024

Прийшло літо. Почались сонячні дні, а отже прихильники двоколісних транспортних засобів продовжують сезон складання практичних іспитів категорії А та А1.

І це не дивно, адже екзамен з водіння, на дані категорії, складається на майданчиках сервісних центрів МВС в теплу суху погоду. Взимку та під час осінніх дощів, це стає неможливим через безпекові умови. 

Екзаменатори сервісних центрів МВС Києва мають значний досвід в прийнятті практичних іспитів і тому хочуть, на прикладі нашого клієнта Юрія, поділитись порадами задля уникнення типових помилок та успішного результату складання.

Перше що треба зробити — це чітко слухати вказівки екзаменатора та роздивитись маршрут на майданчику.

Друге — навчитись тримати баланс, адже найчастішою помилкою є торкання ніг землі та завалювання на один бік.

Третє — жести, що інформують про початок, зупинку або зміну напрямку руху, в тому числі й початку маневру, мають бути чіткими й впевненими.

Четверте — не поспішайте. Власне іспит триває відносно не довго: від 10 до 30 хв. Цього часу повинно вистачити аби екзаменатору визначити вміння особи керувати транспортом. Це залежить від клієнта, а саме наскільки впевнено та вірно він виконає вказівки екзаменатора.

Зауважу, що під час іспиту обов’язково ведеться відеофіксація , а тому на відео має бути детально видно  дії особи, що екзаменується. Зауважу, що двигун  повинен працювати протягом всього часу складання іспиту. Його зупинка і повторне вмикання  — вважається помилкою », — розповів один з найдосвідченіших екзаменаторів столиці Роман.

Що ж до нашого клієнта, пана Юрія, за дивним збігом обставин дата запису на практичний іспит збіглась з днем його народження. Звичайно, ми привітали його зі святом і успішним складанням практичного іспиту. До речі, він фанат мотоспорту, завжди мріяв водити мотоцикл, але постійно відкладав навчання. З початком війни вирішив, що втілювати мрію потрібно якнайшвидше. Але клопоти про батька інваліда та багатодітну родину змусили дещо відтермінувати задуми.

 “Я радий, що мій день народження збігся з втіленням моєї мрії. Навчався в автошколі декілька тижнів. В сервісному центрі МВС складав лише практичний іспит, адже мав відкриті вищі категорії. Сам мотоцикл, що був наданий мені сервісним центром МВС, новий, жодних додаткових приладь не має. Сам іспит зайняв приблизно хвилин 20. Моя порада — уявити що їдеш десь по місту, заспокоїтись і виконувати вказівки екзаменатора. Також уважно слідкуйте за СТОП- лініями та дорожніми знаками. Їх бажано завчасно роздивитись. А ще краще подивитись як складають інші та потім відтворити уявний маршрут з усіма вправами подумки”, — поділився з нами пан Юрій.

Наразі в столиці є три локації де можна скласти практичні іспити на категорії А та А1. Детальніше про них можна дізнатись тут.

Хочемо також звернути Вашу увагу на те, що тільки один транспортний засіб категорії А, закріплений за сервісним центром МВС № 8049 має механічну коробку передач. Всі інші подібні мотоцикли та мопеди мають автоматичне перемикання швидкостей. Детальну інформацію про навчальний автопарк сервісних центрів МВС Києва можна дізнатись за посиланням.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.