
Сьогодні 14 червня — день блогера. Це неофіційне, але професійне свято відзначають у різних куточках світу люди, що активно ведуть соціальні мережі.
Це відносно новий вид професії.
Не зважаючі на зовнішню оманливість простоти, за кожним з постів або відео приховується чимала кількість годин опрацювання матеріалу та пошуку цікавих ідей для контенту.
Дійсно адже потрібно не тільки вміти зацікавити темою, а й правильно її подати глядачеві.
Зробити все максимально інформативним, не таким як скрізь та не перевантаженим інформацією, а також якісно змонтувати сюжети — справжня повноцінна робота, що заслуговує на повагу.
Тому сьогодні нашою героїнею буде автоблогер Юлія Комісаренко,учасниця українськ-шведького проєкту жінки за кермом вантажівок Reskilling Ukraine, що нещодавно отримала з другої спроби водійське посвідчення категорії С в одному з сервісних центрів МВС Києва. І не дивуйтесь що спроб складання практичного іспиту було дві. Ще раз наголошую, що така ситуація зовсім нормальна і є типовою. А чому саме так сталось з професійним інструктором, що навчає керувати легковиками інших розкажемо трохи нижче. А поки що трохи про нашу героїню.
Юлія родом з Запоріжжя. Має атестат автоінструктора, 1,5 роки навчає водінню жінок у Кропивницькому. За 10 років на їздила 120000 км. Фаховий бухгалтер за освітою, але за покликом серця блогер.
Завжди цікавилась автівками, але з її слів нічого в них не розуміла. Все змінилось 5 років назад, а саме після народження сина. Вона відзняла коротке відео. як паркує автомобіль, залила його в мережу та…. забула про все це.
Через деякий час вона згадала про нього та побачила під постом коментарі, на які їй захотілось відповісти. Ось так і почалась робота над власним блогом та роботою з підписниками. А їх у неї сьогодні понад 86 тис. Своїм напрямком вона звичайно обрала автомобілі, а саме поради щодо навчання водінню та складання іспитів.
Що ж до самого практичного іспиту з водіння Юлія залюбки поділилась власним досвідом, що сподіваємось буде корисним для багатьох клієнтів сервісних центрів МВС Києва:
“Іспит мій досвід та поради:
- Я дуже переживала перед іспитом, особливо 2 спробою, у мене навіть дуже сильно тряслась ліва нога на зчепленні від хвилювання.
Ітог: Я намагалася взяти себе в руки, заспокоювала, що в будь якому разі вмію їздити, я молодець. Коли прийшов інспектор та інструктор я почала з ними спілкуватись і навіть жартувати, ми рушили і я сказала їм про те, що у мене дуже тремтить нога і я в шоці)), вони посміхнулись і запропонували зупинитись та заспокоїтись, я сказала, що я впораюсь. Порада знайти контакт з екзаменатором і спілкуватись, це знімає напругу у всіх. Всім страшно, все в вашій голові, треба знайти свій спосіб взяти себе в руки.
- Проговорювати свої дії в голос, аргументуючи по ПДР. Якщо виникла нестандартна ситуація на дорозі, ваша задача діяти згідно правил безпеки і уникнути аварійної ситуації, навіть якщо при цьому ви допустили дрібне порушення ПДР, аргументуйте свої дії, чому ви зробили так, як зробили або плануєте зробити. Але, аргументи мають бути чіткими, без зайвих емоцій.
- Я не склала іспит з першого разу, одна з причин, я не знала місцевості та маршрутів.
Висновок: проїдьте з інструктором по маршрутах, обговоріть особливості перехресть та інші нюанси цієї ділянки дороги.
- Якщо ви не склали з першої або навіть 2,3,4 спроби не робіть висновки, що ви поганий водій! Уважно проаналізуйте кожну помилку, ваш стан на іспиті та перед ним. Те, чи добре на даному етапі ви водите авто, може вам сказати тільки професійний автоінструктор.
- Не забувайте про покажчики повороту, будь який обʼїзд перешкод це — поворотник, повернення в крайнє положення після обʼїзду також. Поки рухаєтесь прямо тримайтесь правого положення. Спрогнозуйте свої дії та дії інших учасників дорожнього руху на перед, для цього дивіться далі, спочатку очі потім маневр. Навчиться добре рушати на механіці різними способами, швидко, повільно, під горку. Навчиться їхати максимально повільно, як на механіці так і на автоматі.
- Щоб бути готовим до іспиту з водіння, потрібно точно знати, що ваше навчання в автошколі було якісним і ваш автоінструктор передав вам всі необхідні знання для того, щоб бути повноцінним водієм.
- Всім страшно, але перемагають та добиваються мети тільки ті, хто робить саме те, чого боїться!»
Крім цього Юлія залюбки оглянула автопарк столичних сервісних центрів МВС. Доречі про це є теж чесний відгук в її соціальних мережах.
З свого боку сервісні центри МВС Києва завжди виступають за корисну для клієнтів комунікацію, чесні відгуки та ведення діалогу з усіма небайдужими до теми автівок на навчання водінню. Будемо і надалі збирати для вас корисні поради та робити огляди навчального транспорту.
Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.