
“Рідні Ви вільні! Ви — повернулись живими! І це головне!”- саме ці слова першими, після повернення до України, почули юнаки, що у свої двадцять з лишком років, пережили понад 2 роки ворожого полону. Наразі вони завітали до одного зі столичних сервісних центрів МВС для відновлення водійських посвідчень, які були втрачені під час військових дій.
Тож нумо знайомитись — Володимир, Владислав та Віталій бійці Національної гвардії України. Були захоплені ворогом в полон в боях за Маріуполь у травні 2022 року. Тоді, два роки тому, вони ще зовсім юні чинили справжній опір загарбникам та стояли до кінця на своїх постах. Герої розповіли нам як не втратили віру та вистояли. Тим більше, що їх посмішки свідчать що реабілітація проходить успішно, за що звичайно треба подякувати медикам та рідним бійців.
Володимиру 22 роки його мрія — опанувати професію блогера. В майбутньому планує серйозно підійти до вивчення професії, а вже зараз має власні сторінки Instagram, TikTok та YouTube з загальною кількістю слідкувачів близько 8000. Його статус в соцмережах NewLife 2.0 життя після полону.
“Битва за Маріуполь було жорстокою. Спочатку був страх, потім лють. Нас підтримувала віра те, що стоїмо за рідних. В полоні ж хлопці тримались виключно на спілкуванні між собою. Нам було заборонено вставати або ходити по камері. Залишалось тільки живе спілкування. Ворог сподівався, що ми з голоду вчепимось в горлянки один одного і тому видавались куці порції їжі не однакового розміру. Але ні! Ми все ділили порівну. Тому і вижили.. Віра у звільнення ніколи нас не покидала. Знали що це закінчиться. Так і сталось”.
Киянин Владислав, якому у вересні виповниться 26 — має на меті продовжити військову службу та розпочати особистий бізнес. На війні був гранатометником. Тому йому особливо перепадало від нелюдів, а ще за те, що родом зі столиці. Але це не тільки його не зламало, а навпаки підкріпило внутрішню впевненість, що він виконував свої бойові завдання на всі 100 %. Тому не було й мови про зневіру та втрату надії на звільнення.
“В армію хотів завжди. Перший раз мені відмовили, бо не було 18 років. Довелось чекати повістку. Контракт підписав у 2019 році. Маріуполь був не першим моїм бойовим завданням. Туди я їхав свідомо. Зголосився сам. Після всього пережитого навчився цінувати життя та товаришів. Адже в полоні ми ділились всім, починаючи від мила і до останньої крихти їжі. Тепер у нас почалось нове життя. Вірю, що воно буде таким як хочу я сам”
А ось 25 річний Віталій, родом з Запорізької області. Захоплюється технікою. Тому у війську обрав професію водія. В Маріуполі евакуйовував під обстрілами поранених, розвозив їжу та перевозив тіла загиблих побратимів. Звик до виконання завдань під постійними обстрілами та вибухами мін. Завжди виконував накази незважаючи ні на що. За це його цінували товариші та командири. Не відкидає і подальшу службу в ЗСУ.
“Маю на меті повністю відновитись. В полоні, попри поранення, нас не лікували. Хочу бути повноцінним бійцем, а не вантажем, що тягне товаришів на дно. Після пережитого не сумніваюсь у нашій перемозі. До речі, приємно було бачити слово “Перемога”” на плакаті в сервісному центрі МВС. Дякую за нове водійське”.
Наші герої пережили багато, але ці події зберегли й примножили їх людяність та любов до життя. Зараз вони щиро посміхаються. Нікого і ні в чому не звинувачують, а просто радіють новому вільному життю.
А ми команда сервісних центрів МВС Києва, маючи такий досвід спілкування з відвідувачами та натхненна їх досягненнями теж прагне максимально якісно і чітко виконувати свої обов’язки.
І тому нагадуємо втрачені документи можливо відновити. Детальну інформацію можна знайти на сайті. При отриманні нового посвідчення водія особа отримує документ із терміном дії 30 років з моменту виготовлення, якщо це не було посвідчення водія, видане вперше.
У разі, якщо водій втратив або у нього викрали перше посвідчення водія, видане на 2 роки, то водій отримає новий документ із зазначенням терміну дії втраченого або викраденого посвідчення.
Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.